از بین بردن جای زخم با لیزر

زخم بستر
زخم بستر و روش های درمان آن
مرداد ۱۸, ۱۳۹۷
آسیب نخاعی
آسیب نخاعی و عوارض ناشی از آن
مهر ۲۰, ۱۳۹۷
از بین بردن جای زخم

از بین بردن جای زخم با لیزر یکی از روش های موثر است که در اغلب موارد نتایج چشمگیری را به همراه داشته است.

متاسفانه اتفاقات و سوانح زیادی سبب آسیب به بافت های بدن و ایجاد جای زخم می شوند که در بسیاری از موارد می توانند سبب احساس ناخوشایندی برای فرد شوند.

به دنبال هرگونه عمل جراحي و بريدن پوست نیز ایجاد جوشگاه بر روی پوست نیز رخ خواهد داد که منظره ناخوشایندی ایجاد می کند.

سوختگی ها از جمله مهم ترین عوامل ایجاد جوشگاه های وسیع بر روی پوست هستند که حتی ممکن است فرد را دچار مشکلات روحی عدیده ای بکنند.

از بین بردن جای زخم با لیزر می تواند به کاهش مشکلات افرادی که به دلیل وجود جای زخم در قسمتی از بدنشان احساس ناخوشایندی دارد کمک کند.

درمان جای سوختگی با لیزر در بسیاری از موارد تاثیرات مثبت چشمگیری را به همراه داشته و اغلب بیماران از نتیجه درمان خود رضایت دارند.

امروزه دستگاه های ليزر متعدد و متنوعی بررای از بین بردن جوشگاه وجود دارد که توسط متخصصان مورد استفاده قرار می گیرند.

ذکر این نکته ضروری است که برای از بین بردن جای زخم با لیزر فقط به متخصصان مربوطه و مراکز معتبر مراجعه کنید چراکه گزارش های متعددی از انجام این خدمات درمانی در سالن های زیبایی شده است که امری غیر قانونی است و می تواند سلامت افراد را به خطر اندازد.

هرگز نبايد انتظار داشته باشید که با لیزر جای زخم بطور کامل از بین می رد اما می توان گفت تا حد زیادی می توان به کاهش جوشگاه امیدوار بود.

انواع روش های درمانی از جمله لیزر می‌توانند تغییراتی در وسعت و محل جوشگاه ایجاد کنندبطور مثال جوشگاه‌ های فرورفته را بالا آورند و انواع برجسته را مسطح كنند اما هیچ‌ گاه نمی توان ادعا نمود که لیزر می تواند بطور کامل جای زخم را از بین ببرد.

لیزر مناسب برای از بین بردن جای زخم

لیزر های مختلفی برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند که بسته به نظر متخصص و نوع و وسعت جوشگاه دستگاه لیزر مناسب انتخاب می شود.

لیزرهای معمول برای درمان اسکار شامل لیزرهای PDL , fractional or conventional Co2 می‌شوند.

گاهی تعداد جلسات درمانی با لیزر طولانی است و به همین دلیل بیمار باید صبور بوده و به توصیه های پزشک خود به دقت عمل کند.

خوشبختانه از بین بردن جای زخم با لیزر در بسیاری از افراد با موفقیت همراه است ولی ممکن است در برخی افراد عوارضی را ایجاد کند.

ايجاد سوختگي و يا از بين رفتن رنگدانه های پوستي و ايجاد لکه های روشن روی پوست از عوارض درمان با لیزر هستند که امکان ایجاد آن ها در صورتی که این فرایند توسط افراد غیر متخصص انجام بگیرند دور از انتظار نخواهد بود.

موارد منع لیزر درمانی

افراد بالای ۲۰ سال که در سلامت کامل به سر می برند مي توانند زير نظر پزشک در صورت نياز بعد از انجام تست، از ليزردرماني استفاده کنند.

ليزردرماني در زنان باردار، افرادی که حساسیت به نور دارند ، افراد مبتلا به تومورهای بدخیم و افرد مبتلا به بیماری های عفونی توصیه نمی شود.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هرچه محل ایجاد زخم در زمان آسیب تحت درمان مناسب ترین قرار بگیرد و پانسمان زخم بدرستی انجام بگیرد احتمال ایجاد اسکار و جای زخم عمیق به حداقل می رسد.

با خدمات پرستاری در منزل کلینیک زخم و سوختگی می توانید خدمات درمانی را با بالاترین کیفیت دریافت کنید.

متخصصان ما با استفاده از لیزر های کم توان به درمان زخم ، سوختگی و … بیماران عزیز کمک می کنند.

تلفن های تماس جهت مشاوره و درمان : ۰۲۱۲۲۲۵۳۴۷۰ – ۰۹۳۸۸۱۷۶۶۴۴